English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

۲۷ برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در رشت تجلیل شدند

۲۷ برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در رشت تجلیل شدند
۲۷ برگزیده، حامیان ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوان گیلانی در قالب جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مسئولان در رشت تجلیل شدند.

عصر دوشنبه با حضور مسئولان، برگزیدگان و مردم ۲۷ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، حامیان ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کتابخوان‌ها در صحن شبستان آستان مقدس خواهر امام رضا (ع) در رشت تجلیل شدند.

مشارکت ۳۱ درصدی گیلانیان در جشنواره کتابخوانی رضوی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان در این مراسم با اشاره به اینکه امسال شاهد مشارکت ۳۱ درصدی گیلانیان در این دوره از جشنواره بوده‌ایم، اظهار کرد: ۴۰ هزار گیلانی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده بودند.

پریسا کرمی افزود: این تعداد در بخش‌های مکتوب و الکترونیک، نقاشی، پویش و چکیده نویسی جشنواره شرکت کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش مکتوب و ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش الکترونیک شرکت کرده‌اند، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته همزمان با دهه ولایت و امامت با حضور ۱۸۵ برگزیده این دوره جشنواره مراسم اختتامیه در پنج شهر استان گیلان برگزار شد.

کرمی با بیان اینکه افزایش معرفت حاصل توجه به موضوع مطالعه و کتابخوانی است، افزود: باید بسترهای مناسب برای ترغیب جامعه به ویژه نسل جوان به مطالعه ایجاد شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی این جشنواره تبیین اندیشه‌های ائمه اطهار به ویژه زندگی امام رضا (ع) است.

ارتقای کیفیت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان در ادامه این مراسم با تأکید بر اینکه امیدواریم در سال‌های آینده شاهد افزایش کیفیت برگزاری این جشنواره باشیم، اظهار کرد: دستگاه‌های متولی، تبلیغاتی و تمامی نهادهایی که در حوزه فرهنگی فعالیت می کنند باید در راستای ارنقای کیفیت برنامه تلاش کنند.

سرهنگ حسین مصطفی‌پور با بیان اینکه باید بسترهای لازم برای بهره‌گیری بیشتر آحاد جامعه از این جشنواره فراهم شود، افزود: توجه بیشتر به این جشنواره سبب افزایش سرانه مطالعه می شود.

وی پیشرفت و توسعه جوامع را منوط به وجود آگاهی در سطح جامعه عنوان کرد و گفت: مطالعه سبب افزایش آگاهی در جامعه می شود و این چیزی است که از سوی بزرگان تأکید شده است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.