English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

۱۱ برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در آستارا تجلیل شدند

۱۱ برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در آستارا تجلیل شدند
۱۱ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان آستارا در مراسمی تجلیل شدند.

مراسم تجلیل از ۱۱ برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان آستارا در بخش مکتوب و الکترونیک، روز پنجشنبه برگزار شد. همچنین در این مراسم از ۲۲ نفر عضو فعال کتابخانه‌های عمومی این شهرستان نیز تقدیر شد.

شرکت ۴۰ هزار گیلانی در جشنواره کتابخوانی رضوی

در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به برگزاری اختتامیه نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در پنج شهر استان گیلان، اظهار کرد: امسال شاهد مشارکت ۳۱ درصدی گیلانیان در این دوره از جشنواره بوده‌ایم.

پریسا کرمی با بیان اینکه ۴۰ هزار گیلانی در این رویداد فرهنگی شرکت کرده اند، افزود: این تعداد در بخش‌های مکتوب و الکترونیک، نقاشی، پویش و چکیده نویسی جشنواره شرکت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش مکتوب و ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش الکترونیک شرکت کرده‌اند، گفت: همزمان با دهه ولایت و امامت از ۱۸۵ برگزیده این دوره جشنواره تجلیل و تقدیر می شود.

لزوم توجه به سبک زندگی ائمه اطهار (ع)

امام جمعه آستارا نیز در ادامه این مراسم با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: باید فرهنگ کتابخوانی و مطالعه را از سنین کودکی نهادینه کنیم.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با بیان اینکه متاسفانه به دلیل افزایش مشغله‌های فکری شاهد کاهش سرانه مطالعه در میان مردم هستیم، گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای برنامه‌های متناسب زمینه ترغیب خانواده‌ها به کتابخوانی را فراهم کنیم.

وی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ رضوی و آشنایی جامعه به ویژه نسل جوان با زندگی امام رضا (ع) عنوان و تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در این حوزه حائز اهمیت است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۴۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.