English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مشارکت ۴۰ هزار نفر از گیلانیان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

مشارکت ۴۰ هزار نفر از گیلانیان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان از شرکت ۴۰ هزار گیلانی در نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و رشد ۳۱ درصدی مشارکت گیلانیان در این رویداد مهم فرهنگی نسبت به دوره گذشته خبر داد.

پریسا کرمی با اعلام استقبال گسترده گیلانیان از نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی از مشارکت ۴۰ هزار نفر گیلانی در این رویداد مهم کتابخوانی خبر داد.


مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با تشریح اقدامات اولیه برگزاری این جشنواره ملی همزمان با سراسر کشور در استان اظهارداشت: پس از اعلام آغاز نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه مرکزی این جشنواره در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کمیته‌ای ویژه متشکل از معاونین، روسا و مسئولین ستادی و روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها در جهت برگزاری هرچه بهتر این رویداد مهم فرهنگی برگزار و در مراحل اولیه با تفکیک وظایف هر یک از اعضا، برنامه زمانبندی مشخص و مدون تنظیم و در اختیار ادارات شهرستانی قرار گرفت.


*جلب مشارکت نهادها، دستگاه‌ها و سازمان‌ها
کرمی در ادامه از همکاری سازنده دستگاه‌ها و نهادهای استانی در دوره گذشته جشنواره یاد کرد و افزود: اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نیز با برگزاری نشست‌های متعدد با مدیران، مسئولین و صاحبنظران در خصوص همکاری سازنده در جشنواره اقدامات مهمی به انجام رساند.


وی به انجام تبلیغات محیطی گسترده جشنواره با همکاری سپاه قدس گیلان و شهرداری‌های استان و برنامه‌های مشترک با شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی استان گیلان اشاره کرد و آن را از مهمترین اقدامات در جهت معرفی هرچه بهتر جشنواره به مردم دانست.


کرمی همچنین تعامل سازنده صدا و سیمای مرکز گیلان در معرفی این رویداد مهم را یادآور شد و با بیان اینکه در طول مدت برگزاری جشنواره گزارش‌ها، برنامه‌های مناسبتی و اطلاع‌رسانی خوبی از سوی این سازمان انجام شد از عوامل اجرایی این دستگاه قدردانی کرد.


*اجرای برنامه های متنوع فرهنگی با موضوع جشنواره رضوی
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان در ادامه به برگزاری برنامه‌های فرهنگی ویژه جشنواره رضوی و با محوریت معرفی منابع این جشنواره در کتابخانه‌های عمومی گیلان خبرداد و گفت: در مدت برگزاری جشنواره، کتابخانه‌های عمومی گیلان برنامه‌های متنوعی چون برگزاری ویژه‌برنامه قصه‌گویی از منابع بخش کودک و نوجوان، نشست‌های کتاب‌خوان، محافل کتابخوانی، حضور کتابداران در مهدهای کودک و برگزاری برنامه‌های فرهنگی با موضوع جشنواره و نیز حضور علاقمندان به کتاب در کتابخانه‌ها انجام و منجر به تاثیرات مثبت در مشارکت گسترده مردم شد.


وی همچنین به تولید بیش از ۵۰ عنوان خبر اختصاصی مربوط به جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در روابط عمومی کتابخانه‌های استان اشاره و از همراهی اصحاب رسانه در پوشش مناسب رویدادهای مرتبط با جشنواره رضوی و اطلاع‌رسانی به مردم کتابخوان گیلان قدردانی کرد.


*مشارکت ۴۰ هزار گیلانی در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان در بخش اعلام آمار مشارکت کنندگان در هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، مشارکت مردم کتابخوان گیلان در دوره نهم جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در مقایسه با دوره‌های گذشته را چشمگیر عنوان و با ارائه آماری از میزان مشارکت مردم در این جشنواره، تصریح کرد: دوره نهم جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت ۴۰ هزار نفر در بخش‌های مکتوب و الکترونیک، نقاشی، پویش و چکیده‌نویسی جشنواره را به‌همراه داشته است.

 

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۱هزار و ۵۰۰ درصد از بخش مکتوب و ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر آنان از بخش الکترونیک استقبال کرده‌اند که نسبت به سال گذشته افزایش ۳۱درصدی شرکت کنندگان را نشان می‌دهد.


کرمی همچنین اضافه کرد: از مجموع ۱۶ شهرستان،‌ شهروندان همه شهرستان‌ها در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند و در مجموع میزان مشارکت در این جشنواره نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.


*تجلیل از ۱۸۵برگزیده جشنواره همزمان با دهه امامت و ولایت
کرمی با قدردانی از همه دست اندرکاران نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در استان به‌ویژه معاونت فرهنگی و هنری سپاه قدس گیلان، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اختتامیه این جشنواره ملی در استان گیلان همزمان با دهه مبارک امامت و ولایت با حضور ۱۸۵برگزیده این رویداد مهم فرهنگی در بخش کودک، نوجوان، بزرگسال و خانوادگی، مسئولین، چهره های فرهنگی، مذهبی و عموم علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت در چهار شهرستان رودسر، آستارا، صومعه سرا و رشت برگزار می‌شود.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان تصریح کرد: این مراسم‌ها به ترتیب در روزهای چهارشنبه(۲۳ مرداد) ساعت ۱۰ سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد، پنج‌شنبه (۲۴ مرداد) ساعت ۹ صبح سالن اجتماعات شهرداری آستارا، شنبه (۲۶مرداد) ساعت ۱۰ سالن اجتماعات فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا و دوشنبه (۲۸ مرداد) ساعت ۱۸:۳۰ در بقعه متبرکه حضرت خواهر امام رضا(ع) رشت برگزار خواهد شد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.